Արևային էներգիայի համակարգեր արևային կայաններ
Անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածում տեղադրված ֆոտովոլտային հզորության ծավալը կազմել է 13.01 ԳՎտ: Հունիսի վերջին երկրի ընդհանուր տեղադրված հզորությունը կազմել է 340 ԳՎտ։ CPIA-ն կանխատեսել է, որ այս տարի Չինաստանում կարող են տեղադրվել 85-ից մինչև 100 ԳՎտ նոր կայաններ:
large LKH tFg4E5L6ZRyTr gT1470A3D 5EvNa5vBY4HblWo
Ասոցիացիան նաև բացահայտեց, որ պանելների ընդհանուր արտահանումները արտասահմանյան շուկաներ հասել են 78,6 ԳՎտ-ի, իսկ բջիջների և մոդուլների արտահանումը կազմել է 25,9 միլիարդ դոլար՝ տարվա առաջին կեսին: Բջջի արտադրությունը հասել է 152,8 ԳՎտ-ի (45,5 տոկոս), իսկ պոլիսիլիկոնի արտադրությունը հասել է 365,000 MT (54 տոկոս): Արևային մարտկոցների և մոդուլների ելքերը կազմել են 135,5 ԳՎտ (46,6%) և 123,6 ԳՎտ (54,1%): 218,2 չափսով P տիպի բջիջներն այժմ արժեն 10,62 CNY (1,57 դոլար) մեկ միավորի համար, ինչը 0,41 CNY-ով ավելացել է TCL Zhonghuan Semiconductor բջջիբարտադրողից: 182 մմ ապրանքների արժեքն աճել է 0,28 CNY-ով և կազմել 7,47 CNY մեկ հատի համար, իսկ 210 մմ բջիջների արժեքն աճել է 0,38 CNY-ով մինչև 9,83 CNY մեկ միավորի համար: Գինը բարձրացել է 0,24 CNY-ով մինչև 6,21 CNY 166 մմ չափսի բջջի համար, իսկ 166 մմ չափսի համար սահմանվել է 6,21 CNY: 210 մմ բջջի գինը n տիպի ապրանքների համար ավելացել են 0,40 CNY-ով մինչև 10,42 CNY մեկ միավորի համար, իսկ 182 մմ բջիջների դեպքում՝ 0,30 CNY-ով մինչև 8,07 CNY մեկ հատի համար: 166 մմ տրամագծով ամենափոքր n տիպի վաֆլիների արժեքը բարձրացել է 0,26 CNY-ից մինչև 6,71 CNY մեկ հատի համար: Չինաստանը արևային արդյունաբերության բազմաթիվ առաջատար ընկերությունների հայրենիքն է, ինչպիսիք են Longi Solar, Trina Solar, Sungrow, Fox ESS և այլն: Նշված ընկերությունները ներկայացվաց են Ռուբինարում։
GettyImages 800641540
Վստահաբար կարելի է ասել, որ Չինաստանը մեր օրերում արևային արդյունաբերության զարգացման էպիկենտրոնն է և այդպիսին կմնա դեռ երկար՝ ներդրումների և կատարված աշխատանքների շնորհիվ։

According to updated data from the China Photovoltaic Industry Association (CPIA), China installed around 30.88 GW of new solar PV systems in the first half of 2022.
The amount of newly installed PV capacity in the same time frame last year was 13.01 GW. The nation's total installed capacity was 340 GW in the end of June. The CPIA predicted that this
year, between 85 and 100 GW of new PV installations might be installed in China.
The association also disclosed that total panel shipments to overseas markets reached 78.6 GW, with wafer, cell, and module exports amounting to $25.9 billion in the year's first half. Wafer production hit 152.8 GW ( 45.5 percent) and polysilicon production reached 365,000 MT ( 54 percent). The outputs of solar cells and modules were 135.5 GW (up 46.6%) and 123.6 GW (up 54.1%). P-type wafers with a size of 218.2 now cost CNY 10.62 ($1.57) per unit, an increase of CNY 0.41 from wafer maker TCL Zhonghuan Semiconductor. The cost of 182 mm items grew by CNY 0.28 to CNY 7.47 a piece, and the cost of 210 mm wafers climbed by CNY 0.38 to CNY 9.83 per unit. The price was increased by CNY 0.24 to CNY 6.21 for wafers with a 166 mm size, and the price was set at CNY 6.21 for the 166 mm size. The price of 210 mm wafers for n-type
goods was increased by CNY 0.40 to CNY 10.42 per unit, and that of 182 mm wafers by CNY 0.30 to CNY 8.07 per piece. The cost of the 166 mm-diameter smallest n-type wafers increased
by CNY 0.26 to CNY 6.71 per piece.China is the motherland of many solar industry leaders such as Longi Solar, Trina Solar, Sungrow, Fox ESS and etc.
It is safe to say that China nowadays is the epicenter of the development of the solar industry andwill remain so for a long time: due to the investment and work implemented.